Kubernetes od podstaw

Kurs dla programistów i nie tylko. Wykorzystaj potencjał kontenerów już dziś i wejdź w świat DevOps!

Kubernetes od podstaw

Przygotuj się na przyszłość związaną z kontenerami i konteneryzacją

Bez względu na to jakiego języka jesteś programistą niemal pewne jest, że w najbliższej przyszłości w swojej pracy spotkasz się z kontenerami oraz konteneryzacją. Nie czekaj i już dziś przygotuj się na to co nastąpi.


Według Cloud Native Computing Foundation rok 2022 to rok w którym cloud native stał się nową normalnością. 64% organizacji używa już Kubernetesa na produkcji a 25% rozważa jego użycie lub jest w trakcie jego wdrożenia lub ewaluacji.


Kubernetes to narzędzie, które stało się standardem

CCo pewien czas w branży IT zachodzi do rewolucji w podejściu do infrastruktury IT. Kiedyś mieliśmy maszyny typu mainframe, następnie nastąpiła era PC i maszyn fizycznych, później pojawiła się wirtualizacja a ostatnie lata to boom na rozwiązania typu cloud a w wraz z nim dominacja kontenerów.


Jeżeli jesteś programistą przynajmniej podstawowa znajomość narzędzia jakim jest Kubernetes w obecnych czasach to to już nie nawet 'nice to have' ale 'must have'.

Dla kogo jest ten kurs

W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie technologii, znajomość Kubernetesa stała się niezbędnym narzędziem dla każdego programisty. Kurs zapewni Ci nie tylko solidne fundamenty, ale również zaawansowaną wiedzę, która umożliwi Ci efektywne zarządzanie kontenerami i mikroserwisami.


Dlaczego każdy programista powinien znać Kubernetesa? Ponieważ to klucz do osiągnięcia wysokiej dostępności, skalowalności i niezawodności aplikacji w środowiskach produkcyjnych. Ponadto, z Kubernetesem możesz automatycznie zarządzać wersjonowaniem, wdrażaniem i skalowaniem aplikacji bez dodatkowego wysiłku.


Niezależnie od tego, czy pracujesz w małym startupie, czy w dużej korporacji, Kubernetesa możesz zastosować do każdego środowiska, przyspieszając rozwój i wprowadzanie nowych funkcji. Nie czekaj, zarejestruj się już dziś i zrób kolejny krok w swojej karierze programisty!

Poznaj Kubernetes-a od podstaw

Kurs poprowadzi Cię od podstaw w których pokazana zostanie architektura Kubernetesa, podstawowe koncepcje i pojęcia związane z tym narzędziem a następnie będziemy przechodzić do bardziej skomplikowanych tematów.

Zapoznasz się z podstawowymi i zaawansowanymi koncepcjami

Nauczysz się konfiguracji poznanych obiektów

Dowiesz się jak zarządzać skomplikowanymi manifestami

Postawisz klaster w lokalnie i w chmurze

Wystawisz swoją aplikację na świat

Ten kurs jest dla Ciebie

Poznaj Kubernetes-a od podstaw

Kurs poprowadzi Cię od podstaw w których omówione zostaną zalety Kubernetesa, pokazana zostanie jego architektura, podstawowe koncepcje i pojęcia związane z tym narzędziem a następnie będziemy przechodzić do bardziej skomplikowanych tematów.

Zapoznasz się z uruchamianiem i monitorowaniem podów. Poznasz tematy związane z zarządzaniem konfiguracją jak i usługami sieciowymi w Kubernetesie. Nauczysz się deployować aplikacje na klaster z wykorzystaniem narzędzia Helm. Dzięki temu dosłownie w kilka minut uruchomisz na Kubernetesie praktycznie każdą aplikację.

Kurs przygotowany jest z myślą o wszystkich tych, którzy chcą zacząć przygodę z Kubernetes-em

Główny nacisk jest położony na część praktyczną i wskazanie co daje Kubernetes przy wdrażaniu aplikacji, jakie kluczowe mechanizmy w nim występują i jak te mechanizmy odnoszą się do naszych aplikacji.

Kurs pokazuje także zaawansowane koncepcje, które mogą przydać się zarówno początkującym administratorom jak i osobom chętnym zgłębić Kubernetesa nieco dokładniej.

Kubernetes to narzędzie, które stało się wręcz standardem

Co pewien czas w branży IT zachodzi do rewolucji w podejściu do infrastruktury IT. Kiedyś mieliśmy maszyny typu mainframe, następnie nastąpiła era PC i maszyn fizycznych, później pojawiła się wirtualizacja a ostatnie lata to boom na rozwiązania typu cloud a w wraz z nim dominacja kontenerów.

Jeżeli jesteś programistą przynajmniej podstawowa znajomość narzędzia jakim jest Kubernetes w obecnych czasach to to już nie nawet 'nice to have' ale 'must have'.

Kubernetes w dużych organizacjach stał się normalnością

Bez względu na to jakiego języka jesteś programistą niemal pewne jest, że jeżeli pracujesz w większej firmie zetknąłeś się lub niedługo zetkniesz się z Kubernetesem.

Według Cloud Native Computing Foundation rok 2022 to rok w którym cloud native stał się nową normalnością. 64% organizacji używa już Kubernetesa na produkcji a 25% rozważa jego użycie lub jest w trakcie jego wdrożenia lub ewaluacji.

Kubernetes od podstaw — treść kursu

Kurs podzielony jest na części tak aby każda kolejna cześć wprowadzała coraz dalej w świat kubernetesa. Każdy rozdział uzupełniony jest o wiele przykładów z życia programisty.

Wprowadzenie do kursu

Omówienie architektury Kubernetesa-a. Prezentacja instalacji lokalnego klastra na różnych systemach operacyjnych.

Postawowe koncepcje (część 1)

Omówienie podstawowych koncepcji i komend Kubernetesa. Konfiguracja obiektów.

Postawowe koncepcje (część 2)

Dalsze omówienie podstawowych koncepcji i komend Kubernetesa. Zarządzanie zasobami w klastrze.

Zaawansowane koncepcje i obiekty (część 1)

Prezentacja zaawansowanych koncepcji. Sposoby wystawiania naszych aplikacji w klastrze.

Zarządzanie manifestami

Omówienie narzędzia Helm.

Zaawansowane koncepcje i obiekty (część 2)

Dalsze omówienie zaawansowanych koncepcji.

Środowiska w chmurze

Uruchomienie klastra i wystawienie aplikacji na świat w chmurze Google i AWS.

Dodatkowe tematy

Omówienie dobrych praktyk a także dodatkowych tematów związanych z Kubernetesem.

Opinie kursantów

" Dużo przydatnej wiedzy na sam początek! "


Sebastian

" Kurs mega fajnie poprowadzony. Dobra komunikatywność. "


Mirosław

" Bardzo fajny kurs. Chociaż zaczynam od zera to szybko się uczę. "


Alex

" Super kurs. Polecam! Dzięki wielkie za dużą ilość wiedzy. "


Przemysław

" Bardzo dobry kurs. Dużo materiału w zwartej formie i przykłady, które można samodzielnie przećwiczyć. Zawiera wszystko to, czego potrzebowałem. "


Mokołaj

" Kurs warty każdej złotówki. Dużo informacji i przykładów. "


Karol

Cennik

Co otrzymasz w ramach kursu

  • 7 godzin filmów video na życzenie
  • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
  • Dostęp na urządzeniach mobilnych
  • Certyfikat ukończenia
  • Dożywotni dostęp

Kup teraz

Nie czekaj aż inni Cię wyprzedzą. Kup kurs już teraz i pomóż swojej karierze. Kontenery w chwili obecnej to podstawowe narzędzie nowoczesnego programisty.