Docker od podstaw

Kurs dla programistów i nie tylko. Wykorzystaj potencjał kontenerów już dziś i wejdź w świat DevOps!

Docker od podstaw

Przygotuj się na przyszłość związaną z kontenerami i konteneryzacją

Bez względu na to jakiego języka jesteś programistą niemal pewne jest, że w najbliższej przyszłości w swojej pracy spotkasz się z kontenerami oraz konteneryzacją. Nie czekaj i już dziś przygotuj się na to co nastąpi.


Według ostatnich badań już ponad 80% firm wykorzystuje kontenery. Prawdopodobieństwo tego, iż dzięki znajomości takich narzędzi jak Docker będziesz w stanie wypromować się na rynku pracy jest ogromne a już w niedługim czasie znajomość omawianych w tym kursie zagadnień będzie należeć do abecadła każdego programisty / inżyniera IT.


Docker to narzędzie, które zrewolucjonizowało rynek

Co pewien czas w branży IT zachodzi do rewolucji w podejściu do infrastruktury IT. Kiedyś mieliśmy maszyny typu mainframe, następnie nastąpiła era PC i maszyn fizycznych, później pojawiła się wirtualizacja a ostatnie lata to boom na rozwiązania typu cloud a w wraz z nim dominacja kontenerów.


Jeżeli jesteś programistą lub inżynierem DevOps zapewne zetknąłeś się z chmurą lub Twoja firma planuje wykorzystanie tego typu rozwiązań. Bądź pionierem i już teraz zacznij używać kontenerów w codziennej pracy.

Dla kogo jest ten kurs

Co pewien czas w branży IT zachodzi do rewolucji w podejściu do infrastruktury IT. Kiedyś mieliśmy maszyny typu mainframe, następnie nastąpiła era PC i maszyn fizycznych, później pojawiła się wirtualizacja a ostatnie lata to boom na rozwiązania typu cloud a w wraz z nim dominacja kontenerów.


Jeżeli jesteś programistą lub inżynierem DevOps zapewne zetknąłeś się z chmurą lub Twoja firma planuje wykorzystanie tego typu rozwiązań. Bądź pionierem i już teraz zacznij używać kontenerów w codziennej pracy.

Poznaj Docker-a od podstaw

Kurs poprowadzi Cię od podstaw w których omówione zostaną zalety kontenerów, pokazana zostanie architektura Dockera, podstawowe koncepcje i pojęcia związane z tym narzędziem a następnie będziemy przechodzić do bardziej skomplikowanych tematów.

Zapoznasz się z uruchamianiem i monitorowaniem kontenerów

Poznasz jak działają sieci w Dockerze i jakie dają korzyści

Nauczysz się tworzyć i przygotowywać własne obrazy

Dowiesz się także jak bezpiecznie zapisywać Twoje dane z kontenerów i gdzie przechowywać własne obrazy

Poznasz narzędzie docker compose, które znacznie ułatwi Twoją pracy w przypadku gdy będziesz musiał przygotowywać środowisko złożone z wielu kontenerów.

Ten kurs jest dla Ciebie

Jeżeli jesteś programistą lub administratorem

Jeżeli jesteś programistą na pewno słyszałeś już o kontenerach i konteneryzacji. Dzięki temu kursowi zgłębisz temat kontenerów a wiedza którą zdobędzie pozwoli Ci zabłysnąć w każdym projekcie.

Jeżeli chcesz uprościć lokalny development

Użycie kontenerów w lokalnym developmencie pozwala znacznie przyspieszyć development i ograniczyć konieczność instalacji dodatkowych narzędzi w systemie operacyjnym.

Jeżeli musisz wdrażać aplikacje

Docker znacznie ułatwia wdrażanie nowych wersji aplikacji. Jeżeli kiedykolwiek miałeś problem z przygotowaniem działającej wersji własnego oprogramowania jako jednolitej paczki Twoje problemy zostaną rozwiązane.

Jeżeli chcesz ustandaryzować development w zespole

Kontenery pozwalają ustandaryzować development pomiędzy wszystkimi członkami zespołu programistycznego.

Docker od podstaw — treść kursu

Kurs podzielony jest na części tak aby każda kolejna cześć wprowadzała coraz dalej w świat kontenerów i konteneryzacji. Każdy rozdział uzupełniony jest o wiele przykładów z życia programisty.

Wprowadzenie do kursu

Omówienie głównych koncepcji oraz architektury Docker-a.
Prezentacja instalacji narzędzia na różnych systemach operacyjnych.

Uruchamianie kontenerów

Nauka uruchamiania kontenerów i prezentacja wszystkiego co z życiem kontenerów jest powiązane (monitorowanie, sieci, zarządzanie).

Budowanie obrazów

Przejście przez proces przygotowania i budowania własnych obrazów. Przykładowe obrazy z serwerami Nginx oraz NodeJS.

Przechowywanie danych

Prezentacja możliwych sposób przechowywania danych w kontenerach. Omówienie najlepszych praktych z tego zakresu.

Bezpieczeństwo w Dockerze

Omówienie kluczowych aspektów w temacie bezpieczeństwa kontenerów.

Docker Compose

Docker Compose - narzędzie, które znacznie ułatwia pracę w momencie gdy zajdzie konieczność uruchomienia wielu kontenerów.

Przechowywanie obrazów

Docker registry - miejsce gdzie każdy może zapisać swoje obrazy. Prezentacja i omówienie możliwości gdzie w internecie je zapisać.

Dodatkowe aspekty Docker-a

Omówienie dobrych praktyk a także dodatkowych tematów związanych z Dockerem. Prezentacja dodatkowych narzędzi wartych uwagi przy codziennej pracy z Dockerem.

Opinie kursantów

" Bardzo dobry kurs dla kogoś kto nie miał wcześniej doświadczenia z Docker-em. Dużo przykładów i praktycznej wiedzy. Poza tym konkretnie i na temat. Moim zdaniem kurs warty zainteresowania. "


Małgorzata

" Polecam kurs. Docker wyjaśniony w sposób zrozumiały, jasny, praktycznie po kursie można samodzielnie działać w świecie kontenerów. "


Tomasz

" Fajnie poprowadzony kurs, rzeczowy, szeroka tematyka i dużo przykładów. Polecam na początek (i nie tylko) zabawy konteneryzacją. "


Robert

" Bardzo dobry kurs, zrobiony z jajem, przemyślany, dodane aktualizacje. Sporo z niego wyniosłem. "


Tadeusz

" Polecam bardzo ten kurs. Dużo dobrych przykładów i dodatkowych materiałów. Kurs należy zaliczyć do kursów hands on. Polecam. "


Leszek

" Temat bardzo dobrze, w sposób bardzo przystępny, wytłumaczony. Dobrze ułożona kolejność tematów i dodatkowy plus za aktualizacje. "


Piotr

" Bardzo dobry kurs. Dużo materiału w zwartej formie i przykłady, które można samodzielnie przećwiczyć. Zawiera wszystko to, czego potrzebowałem. "


Mikołaj

" Świetnie wytłumaczony kurs i dosyć zrozumiale,a to jest bardzo rzadkie. Kurs został przygotowany w profesjonalny sposób z uwzględnieniem odpowiedniego wytłumaczenia tematu kursu. Cieszę się z zakupionego kursu :) "


Łukasz

Cennik

Co otrzymasz w ramach kursu

  • 5 godzin filmów video na życzenie
  • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
  • Dostęp na urządzeniach mobilnych
  • Certyfikat ukończenia
  • Dożywotni dostęp

Kup teraz

Nie czekaj aż inni Cię wyprzedzą. Kup kurs już teraz i pomóż swojej karierze. Kontenery w chwili obecnej to podstawowe narzędzie nowoczesnego programisty.